X
 21.11.2015 Живот

Суперхероите во секојдневните ситуации

Фотографот Даниел Пикард ја обожава поп културата. Всушност, тој толку ги обожава што создаде фото серија која прикажува како нашите омилени суперхерои и нивните непријатели како би изгледале ако живееле секојдневен живот исто како нас.

 

суперхерои

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот