X
 02.12.2015 Култура

Новиот календар на "Пирели" - поинаков од сите претходни


„Пирели“, италијански производител на гуми, секоја година објавува календар на кој може да се видат најубавите жени во светот во разголено издание. Овогодинешниот календар е малку различен по тоа што сите жени на календарот не изгледаат „совршено“.

Се работи за успешни дами меѓу кои има мислители, атлетичарки, бизнисменки и други инспиративни жени од целиот свет. Фотографот зад календарот е Ени Лејбовиц.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура