X
 18.12.2015 Живот

Чувствата низ кои студентите поминуваат после последниот испит

Училиштето и факултетот би биле закон доколку не постоеја испитите и тестовите. Учењето е супер, одлично, се` до моментот кога започнувате да зјапате во хартијата со 11 прашања која ја одредува вашата вредност како студент.

 

ispiti


Тогаш, во тој момент, се` што сте научиле се чини како повеќе да не постои. За да се избегне сето ова, обично студентите три месечните лекции се обидуваат да ги научат во текот на три непроспиени ноќи со многу кафе, а нивната цел е некако да ги истуркаат последните испити.

Голем дел од нив не успеваат, но оние кои успеваат обично се соочуваат со следните чувства.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот