X
 25.12.2015 Наука

Најчудните изуми од 2015 година


Телевизијата, телефонот и многу други одлични изуми низ историјата првично биле оценети како чудни пред да ја освојат публиката и да станат незаменливи. Тоа веројатно нема да биде случајот со овие необични иновации, но никогаш не се знае.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука