X
 26.12.2015 Технологија

Најдобрата технологија за 2015 година во две минути

Познатата веб страна „Mashable“ ги издвојува најдобрите технолошки уреди од изминатава 2015 година - од iPad-от на Apple па се` до BB-8 Droid на Sphero, ова се уредите кои секој би посакал да ги има.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија