X
 14.01.2016 Технологија

Дали ова би можело да биде решение за авионските несреќи?

Интересен концепт кој би можел да спаси илјадници животи од авионските несреќи.

 

Airplane Safety System

This interesting concept could save thousands of lives from plane crashes.

Posted by Hashem Al-Ghaili on Wednesday, January 13, 2016
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија