X
 16.07.2018 Култура

Чудната и прекрасна страна на Светското првенство низ фотографии

Преглед на некои од почудните фотографии од Светското првенство во Русија, вклучувајќи ги Нејмар, човечка коса, животни и лубеници.

русија
Фото: AFP/Getty Images; Reuters; TASS via Getty Images


ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура