X
 10.02.2016 Култура

Номинираните актери за Оскар - некогаш и сега

Церемонијата на Оскарите само што не пристигнала, а Холивуд веќе започна со подготовка за најголемата ноќ во шоубизнисот.

 

leo


Леонардо Ди Каприо е номиниран за најдобар актер во главна машка улога за филмот „The revenant“ и веќе е време конечно да го добие Оскарот. Талентираниот актер за прв пат беше номиниран за Оскар пред 23 години во 1993 година, и се`уште ја нема освоено оваа златна статуетка.

Во текот на 23 години актерот и тоа како се променил, а можете и да ги погледнете овогодинешните номинирани актери за Оскар и колку далеку тие стигнале.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура