X
 02.12.2017 Култура

Бруталната вистина за среќата во модерното општество

Што за вас значи среќата? Се обидуваме да ја пронајдеме во материјалните работи, супстанциите и достигнувањата во кариерата, но често губиме вид за тоа што навистина ни е важно во процесот.

Уметникот и аниматор Стив Катс се обиде да ги испита нашите современи извори на радост и сето тоа го прикажа во сатиричен нов краток филм што нè прикажува како „стаорците“ во очите на системот.  Издвојте 4 минути и погледнете го видеото подолу.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура