X
 16.02.2016 Култура

Погледнете го првиот трејлер за следниот филм Star Wars


Седмиот дел од „Star wars“ неодамна ја имаше премиерата низ светот, а сè уште се прикажува во кината. Меѓутоа, снимањето за новиот дел е веќе започнато.

Имено, беше потврдено дека новиот дел ќе биде сниман во Дубровник. А, веќе го имаме и првиот трејлер за оваа епизода.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура