X
 18.03.2016 Култура

Ајнштан - Генијалецот помеѓу генијалците

Алберт Ајнштајн, еден од највлијателните мислители на 20-от век, оваа недела би имал 137 години. 

 

ајнштајн

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура