X
 21.03.2016 Култура

Најдобрите фотографи годинава за среќа, татковство и природа


Неодамна беа прогласени победниците на натпреварот за фотографија „Хамдан“ на темите: среќа, татковство и природа. Победничките фотографии покажуваат различни локации, теми, чувства и култури.

Главната награда од 120.000 долари му била доделена на шпанскиот фотограф Антонио Арагон Ренунсио за неговиот портрет од деца кои играат во Африка (види фото). Најдобрите фотографии погледнете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура