X
 04.04.2016 Образование

Книги кои ќе го променат начинот на кој размислувате за парите

Mногу од она што ги спречува луѓето од финансискиот успех се нивните ставови и верувања во врска со парите - а не нивната професија или платата.

 

книга


Книгите во продолжение објаснуваат како би можеле да ја промените вашата перспектива за пари и вашата способност да станете богати.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование