X
 08.08.2016 Култура

Најплатените актери од серијата "Game of thrones"

За да се стават некои работи во перспектива, комбинираната нето вредност на актерите на оваа листа е 109 милиони долари. Тешко е да се поверува дека само 15 лица можат да вредат толку пари заедно, а кои не се вклучени во некакви зделки со кокаин. Нивните пари доаѓаат директно од епизодите кои ги снимаат.

 

трон


„Game of thrones“ стана толку популарна и денес претставува огромна културна икона, а доказ за ова е и фактот што ова серија стана едно од најпиратеризираните серии во историјата. Серијата направи милионери од релативно непознатите актери и го воведе светот до жанр со интересен спин, додека Џорџ Р.Р. Мартин го претвори од добар писател во еден од најбрилијантните во светот. Во продолжение погледнете кои актери имаат највисока нето вредност.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура