X
 08.04.2016 Наука

Откриен најмалиот жив организам на планетатаНаучниците од Националната лабораторија „Лоренс Беркли“ и Универзитетот во Калифорнија, Беркли, ја направија првата детална микроскопска слика на ултрамала бактерија којашто се смета дека е најмалиот жив организам на планетата.

Прочитајте повеќе на УГД ЛИФЕ
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука