X
 11.04.2016 Култура

Анализа на економската ситуација во "Game of thrones"

За да се подготвите за новата сезона на „Game of thrones“ ова видео ви нуди интересни податоци за економијата во Седумте кралства. Анализата е направена врз основа на информации кои произлегуваат од самата серија и книгите. Премиерата на шестата сезона ќе биде на 24 април на „HBO“. 

 


 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура