X
 04.05.2016 Култура

Како да зборувате италијански само со гестикулации?


Доколку мислите дека за да научите италијански јазик ви се потребни учебници, речници и вежбање, во право сте. Но, доколку мислевте дека не може да се снајдете во Италија без да знаете италијански јазик, се лажевте. Италијански туристички водич го убеди светот во спротивното.

Имено, Италијанците веќе се познати по своите уникатни гестикулации кои ги користат при зборувањето. Водичот Серџо е сигурен дека секој може да ги научи овие гестикулации и да ги искористи при своето следно патување во Италија.
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура