X
 11.05.2016 Култура

Граници меѓу држави кои ги рушат сите стереотипи


Кога и да слушнеме „граница“ обично замислуваме полиција и контрола на пасоши. Но, секогаш не е така. Очигледно, некои граници меѓу две земји се само поставени симболично.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура