X
 13.05.2016 Култура

Канскиот филмски фестивал низ фотографии

69-то издание на канскиот филмски фестивал започна на 11 мај и ќе трае до 22 мај. Вчера беше премиерата на „Money Monster“ на Џоди Фостер, а главните улоги ги толкуваат Џулија Робертс и Џорџ Клуни. Голем број ѕвезди се појавија на црвениот тепих прикажувајќи го нивниот прекрасен изглед и гардероба.

 

кан

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура