X
 16.06.2016 Технологија

Како да ја играте новата сокриена игра на "Messenger"?

игра

 

„Facebook Messenger“ има нова сокриена игра, која навистина ќе ве направи зависни.


Во чест на Koпа Америка и Европското фудбалско првенство 2016, „Facebook“ ја воведе оваа мини игра со фудбал. Играта е едноставна: обидете се да ја држите топката во воздух колку што е можно подолго. Кога нема да успеете, бодовите се ресетираат.

 

2


Претходно „Facebook“ додаде игра со кошарка претходно оваа година, а играта се покажа толку популарна што е играна преку милијарда пати, па затоа тимот повторно одлучи да ја испроба истата формула.

Играта можете да ја пробате и самите - потребно е само да ја имате најновата верзија на „Messenger“. Доколку сакате да играте кошарка, тогаш потребно е да додадете емот икона со топка од кошарка и да кликнете на топката. 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија