X
 12.08.2016 Култура

Еуфоријата на Олимпијадата во Рио во текот на овие денови

Како се одвиваат олимписките игри во Рио, и кои спортисти добија златен медал? Во продолжение погледнете дел од олимписката еуфорија од изминатава недела.

 

igri

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура