X
 08.09.2016 Култура

Најдобрите земји за патување

Италија има најдобра храна, САД имаат најдобри места за престој, а Јужна Африка е фантастична во однос на тоа дека турист добива најмногу за она што го плаќа.

 

meksiko


Condé Nast Traveler објави листа на најдобрите земји во светот, која е базирана врз гласови на читатели кои обожаваат да патуваат.


Линк до галеријата.

Подготвил: А.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура