X
 11.11.2016 Култура

Песни кои постојано се повторуваат во филмовите

Некои песни засекогаш ќе останат поврзани со одреден филмски момент. Кога ќе ја слушнете „The Sound of Silence“ веднаш ви доаѓаат сцени од „The Graduate“ или „Fight the Power“ во „Do the right thing“.

 

песна


Од друга страна некои песни засекогаш остануваат поврзани за самото кинематографско искуство благодарение на неколку појавувања во филмовите. Ова се песните кои постојано се користеа во филмовите.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура