X
 30.11.2016 Култура

Нова серија која интервјуто за работа го претвора во кошмар

Апликантите имаат три минути да состават девет совршени коцки од лего коцки. Има девет кандидати кои стојат во празен простор околу кружна маса на која има многу коцки.

 

трејлер


Оние кои ќе успеат, влегуваат во вториот круг. Останатите завршуваат на улица. Ова не е некоја приказна за разговор за работа во „Google“ туку сцена од новата серија „3%“, во продукција на „Netflix“.

Приказната е сместена во дистописки свет во кој постои неверојатна разлика во приходите и во кој владеа техно-фашисти. 3% од населението живее во неверојатно богатство на островот „The Offshore“. Останатите живеат во сиромаштија на уништениот континент.

Секоја година 20 годишните млади луѓе од копното одат на островот за да се обидат да го решат тестот „Процес“ кој всушност е метод со кој богатите ги полнат своите редови. Процесот се состои од емоционални, психолошки и физички тестови. Проаѓаат само 3%.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура