X
 30.12.2016 Образование

Најиновативните универзитети во светот за 2016 година

Универзитетскиот систем на САД претставува иновативна велесила според листата на „Reuters“ од вкупно 100 универзитети. На листата од 100 универзитети, 46 се наоѓаат во САД, 9 во Јапонија и 8 во Франција и Северна Кореја. Ова се првите 10 најиновативни универзитети во светот. 

 

иновативни

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Светлана Петковска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование