X
 16.06.2020 Уметност

Уметница ги претвора домашните миленици во ликовите на „Дизни“

Иса Брет, уметница од Холандија, стана популарна благодарение на нејзиниот талент. Таа има многу фанови што ги обожаваат филмовите на „Дизни“ и имаат домашни миленици бидејќи Иса умее да го претвори секој домашен миленик во лик кој би можел да се најде во филм на „Дизни“.
Нејзините илустрации се многу слатки, но и прецизни. Иса користи „Фотошоп“ за да ги прави своите илустрации. Пред да почне со илустрирање, таа се обидува да најде карактеристики кај домашниот миленик кои се специфични за животното.Сите нејзини илустрации може да се најдат на нејзиниот профил на „Инстаграм“.

Извор: ladbible.com
Фото: Instagram
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност