X
 16.06.2021 Живот

Фотографии што ќе ве натераат да се вљубите во Полска

Карол Неинартовиц е планински фотограф кој почнал да се занимава со фотографирање уште од 2003 година. Во 2005 година ја купил својата прва дигитална камера и оттогаш се неговите почетоци со дигиталното фотографирање. Од 2009 година тој почнал да ја комбинира неговата страст кон фотографијата и искачувањето планини во Европа и во светот.

За време на пандемијата, кога границите на неговата земја Полска биле затворени, тој одлучил да почне да ја истражува. Во текот на карантинот тој успеал да организира над 150 патувања низ Полска и да направи неверојатни фотографии.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: Facebook | karolnienartowicz.com | Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот