X
 21.03.2017 Култура

Како изгледа појадокот во земјите низ светот?

Појадокот е најважниот оброк во денот. Сепак, она содржината на чинијата се разликува во различни места во светот. Во европските земји како Шпанија, Франција или Италија првиот оброк од денот е брзо парче леб или тестенина и силно кафе. Во Кореја, појадокот е голем настан кој ја полни масата како и вечерата.

појадок
Фото извор: BuzzFeed


ГАЛЕРИЈА
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура