X
 27.06.2017

Ученици кои на логиката ѝ даваат сосема ново значење

Учениците се посебни луѓе. Често, тие можат да ги решат најнеобичните задачи и да се снајдат во најтешките ситуации. Во продолжение ви нудиме интересни докази за тоа.

ученици

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk