X
 08.08.2017 Забава

Пробајте го овој начин на лупење праски

Корисничка на „Твитер“ од Јапонија споделила видео во кое лупи праска користејќи ги своите раце. Видеото било споделувано повеќе од 52 илјади пати.


Девојката што го споделила видеото изјавила дека случајно прочитала објава на „Твитер“ за поставување на праските во топла вода во времетраење од 20 секунди, а потоа во студена вода во времетраење од 5 минути, пред да се излупат, и одлучила тоа да го примени.

По една недела, нејзиното видео предизвикало низа коментари и реакции на социјалните мрежи.

Видеото може да го погледнете овде.
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава