X
 10.08.2017 Култура

Џим Кери ја напушти актерската кариера


Џим Кери со молив в рака
(Фото: Youtube / Printscreen)

Генијалниот актер, кој навистина брилира во комедиите, Џим Кери, исчезна од големиот екран и ги остави фановите да се прашуваат што станува со него. Одговорот на тоа прашање може да се најде во неговиот нов документарен филм „Ми требаа бои“, кој веќе има над два милиона прегледи.

Документарецот го прикажува Кери во неговото уметничко студио, како и неколку негови прилично вчудовидувачки слики. Тој почна да се занимава со сликарство пред шест години со цел „да го излечи своето скршено срце“.

Погледнете го документарниот филм:


Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура