X
 20.08.2017 Технологија

„Вселенскиот брод“ на „Епл“ снимен со дрон

„Епл“ со полна пареа се подготвува за издавање на новиот „Ајфон“. Сепак, малку е веројатно дека неговото претставување ќе биде организирано во најновото седиште на компанијата.

фото извор: YouTube/screenshot

Новиот кампус на компанијата кој овие денови е во завршна фаза на изградба, има хала која го носи името на Стив Џобс и има капацитет од 1000 луѓе.

Деталите за оваа интересна градба, на светот и ги претставува снимателот Метју Робертс кој го снимил „Епл Парк“ со помош на дрон.

Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија