X
 13.09.2017 Култура

Градот кој стана херој за време на 9/11

Помалку позната приказна за малиот канадски град кој ги отвори своите врати во пресрет на терористичкиот напад на 11 септември.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура