X
 17.05.2020 Технологија

Како изгледа внатрешноста на ракетите при полетување?

Ново видео покажува како би изгледала внатрешноста на ракетите во текот на полетувањето.

На видеото се гледаат сите детали, дури и горивото кое истекува, а претставени се четири различни ракети. Три од нив се на НАСА, а една е на „Спејс-Екс“. Различните бои ги покажуваат различните видови гориво што се користат.


Извор: futurism.com 
Фото: Youtube
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија