X
 17.08.2021 Живот

Компанија во Индија ги претвора догорчињата од цигари во играчки и средство за заштита од комарци

Догорчињата од цигари се најчестото ѓубре во светот - секоја година билион догорчиња се фрлаат низ светот. За среќа, една компанија во Индија најде начин да ги рециклира во кадифени играчки и во средство за заштита од комарци.


Извор: News.yahoo.com
Фото: Freepik
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот