X
 06.12.2018 Култура

Рангирани најдобрите божиќни филмови на сите времиња

Божиќ е време за семејството, храната, простувањето и, секако, филмовите. Без разлика на тоа дали е така затоа што сте јаделе премногу, па не можете да се поместите од каучот или едноставно ви е потребна пауза од истите непријатни разговори со роднините, не постои ништо подобро од одлична празнична филмска класика.

Еве ги најдобрите од нив.

20. „The Santa Clause“ (1994)19. „The Apartment“ (1960)18. „Miracle on 34th Street“ (1994)17. „The Holiday“ (2006)16. „Rare Exports: A Christmas Tale“ (2010)15. „Happy Christmas“ (2014)14. „White Christmas“ (1954)13. „The Bishop's Wife“ (1947)12. „Die Hard“ (1988)11. „A Christmas Carol“ (1999)10. „Мeet Me in St Louis“ (1944)9. „Home Alone 2: Lost in New York“ (1992)8. „Carol“ (2015)7. „Love Actually“ (2003)6. „Gremlins“ (1984)5. „Тhe Muppet Christmas Carol“ (1992)4. „The Snowman“ (1982)3. „Elf“ (2003)2. „Home Alone“ (1990)1. „It's a Wonderful Life“ (1946)

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура