X
 18.10.2018 Образование

Бруцошка забава на ФЕИТ

Студентскиот парламент на Факултетот за електротехника и информациски технологии при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ ве поканува на бруцошка забава која ќе се одржи во дворот на кампусот на техничките факултети.- Драги сегашни, идни и вие што оддамна ги поминавте бруцошките непреспиени ноќи, а сепак сакате повторно да го почувствувате бруцошкиот дух, во поинакво издание. Ве покануваме на 19 октомври, со почеток во 19 часот, на трофазното издание на „Бруцошка на ФЕИТ“ со три сцени Tesla stage, High-voltage stage и Echo room за сите љубители на електронската, алтернативната и хипхоп-сцената. Да го размрдаме Скопје од секојдневните рутини. Придружете се на супердружба, многу освежување и урбана музика, заедно со Иван Ајнштајн и и Skopje crew, Man In A Suit, JUNKYARD, Pluto’s Doubts, The Beginnings, Trap Da Fuck Up, DJ Flooder, DJ Fecky Farris, DJ TIHOTO - велат од Студентскиот парламент.


Повеќе информации на за настанот:
https://www.facebook.com/events/284557262268783/

https://www.facebook.com/brucoshka


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование