X
 18.10.2021 Култура

Излезе долгоочекуваниот трејлер за филмот „Бетмен“ со Роберт Патисон

„Ворнер брос“ конечно го објави целосниот трејлер за филмот „Бетмен“ на режисерот Мет Ривс, на настанот Ди-си Фандом.

Трејлерот не само што го прикажува Роберт Патисон како Бетмен туку ја покажува и Зое Кравиц како жената мачка, Колин Фарел како Пингвинот, Џефри Рајт како комесарот Гордон и Пол Дано како Ридлерот. Исто така, го гледаме Енди Серкис како Алфред Пениворт, десната рака на Брус Вејн.

Голем дел од критичарите велат дека овој филм е најтемното и најнасилното кинематографско парче досега, дури и во споредба со трилогијата „Темниот Витез“ на Кристофер Нолан.Извор: Indiewire.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура