X
 19.05.2021 Живот

Нова промоција од А1 за опуштено следење на Европското фудбалско првенство - за Македонија навиваме!

Во пресрет на највозбудливото фудбалско лето со натпреварите од Европското фудбалско првенство, А1 Македонија ја збогатува својата понуда и ја најавува новата промоција со зголемен мобилен интернет, уште поголем попуст за нови уреди и подарок навивачки дрес за опуштено следење на најголемиот спортски настан годинава и бодрење на македонската фудбалска репрезентација.

Од денеска, во портфолиото на А1 Македонија, како дел од понудата во А1 Combo М и L, достапна е најновата промоција со која постојните и нови корисници покрај супербрз и стабилен интернет, ТВ со најквалитетна слика на пазарот, Арена Спорт ТВ канали, добиваат и зголемен попуст за атрактивниот Philips 55-инчен телевизор или кој било друг уред по нивен избор. Со активирање на A1 Combo M пакетот со две мобилни линии или A1 Neo M+ корисниците добиваат 18.000 денари попуст за кој било уред. Дополнително, сите нови корисници на А1 Combo М или L пакетите добиваат и подарок – специјално дизајниран навивачки дрес со кој заедно ќе навиваме за тимот на македонската фудбалска репрезентација.

Во понудата на А1 Македонија е и најновата промоција за корисниците на мобилната телефонија кои со склучување нов договор или обнова на тарифниот модел А1 Neo M+ имаат можност да изберат нов смарт телефон и за само 99 денари месечно да го добијат посакуваниот Samsung Galaxy A02s. Притоа корисниците добиваат и 50 GB мобилен интернет за сурфање на најбрзата мобилна мрежа, потврдено со мерењата за квалитет на мрежи од независното регулаторно тело, Агенцијата за електронски комуникации.

Дополнително, сите корисници на мобилната телефонија добиваат можност за бесплатно следење на Европското првенство преку апликацијата А1 Xplore TV S.

Сè што треба да направат корисниците е да се регистрираат на https://a1xploretv.mk/register и потоа да ја преземат апликацијата достапна за Android или iOS и со тоа од кое било место во државата ќе можат да ги следат највозбудливите натпревари.

За Македонија навиваме!
Повеќе детали за понудата можете да најдете на www.A1.mkИздвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот