X
 20.01.2020 Култура

Познатата песна на Џон Ленон - „Imagine“ претворена во стрип - резултатот е неверојатен

Каков би бил светот ако сите одлучат да се откажат од конкуренцијата и почнат да соработуваат за да живеат во мир и хармонија?

Знам, тешко е да се замисли, со оглед на лудиот свет во кој живееме, со насилството присутно насекаде. Но, илустраторот Пабло Стенли одлично си ја заврши работата, а подолу можете да видите еден од неговите најпознати стрипови базиран на популарната песна на Џон Ленон - „Imagine“ („Замисли“).

Уживајте.

lenon
Фото: Pablo Stanley

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура