X
 20.05.2018 Култура

Откриено кој ќе биде централен лик во новата најскапа серија

Според најновите шпекулации, во новата серија на „Амазон“, „Господа на прстените“ ќе биде насочена на живото на Арагорн.

Овој лик во познатата трилогија ја толкуваше Виго Мортенсен, а со оглед на тоа дека случувањето на новата серија е сместено во периодот пред случувањата прикажани во филмовите, улогата на Арагорн најверојатно ќе биде доделена на некој друг актер.

11
Фото: Youtube/Screenshot


Со очекуван буџет од милијарда долари, „Господар на прстените“ би требало да стане најскапа серија на сите времиња.

Истоимените филмови од 2001, 2002 и 2003 година имале заработка од 2.8 милијарди долари.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура