X
 22.08.2020 Живот

Неверојатни фотографии се прават и без скапа камера, докажува натпреварот за ајфон-фотографија

Не мора да поседувате најскапа опрема за да бидете исклучителен фотограф. Понекогаш сè што ви треба се ајфон и талент. А натпреварот за најдобра ајфон-фотографија најдобро го докажува тоа.

Секоја година на овој натпревар се доделуваат награди за најспектакуларните фотографии направени со „ајфон“ или „ајпад“. Ако сакате да бидете дел од натпреварот, вашите фотографии не треба да бидат објавени на друго место претходно и не треба да бидат уредувани со каква било програма за обработка на слики како „Фотошоп“.

Неодамна, натпреварот ги објави победниците за 2020 година, а фотографиите се неверојатни.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото: ippawards.com
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот