X
 24.09.2022 Забава

Победниците од натпреварот „Најкомична фотографија од домашни миленичиња“ за 2022 година

Неодамна беа објавени победниците од овогодишниот натпревар „Најкомична фотографија од домашни миленичиња“ за 2022 година, а во продолжение ви ги прикажуваме најсмешните.

Победничката фотографија насловена „Бум, бум“ ја направи Кеничи Моријанга и прикажува две мачки со главите една до друга.

- Горди сме да ги објавиме победниците на овогодишниот натпревар. Победничката фотографија е „Бум, бум“ од Кеничи Моријанга, изгласана од жири-комисијата за најдобра фотографија. Ова беше најтесната победа што некогаш сме ја имале - велат организаторите.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Dpmag.com
Фото: Comedypetphoto.com
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава