X
 26.01.2022 Уметност

Музичар сам свири мелодија наменета за 12 виолончелисти

Да се свири мелодија наменета за 12 музичари со само еден инструмент е вистински подвиг.

Музичарот Кремејн Букер неодамна споделил видео составено од 12 посебни кадри во кои ги свири сите делови од мелодијата.

Букер свири во Филхармонијата во Нешфил и Симфонискиот оркестар во Џексон, Мичиген, а свирел со светски познати уметници како Ханс Зимер, Шерил Кроу, Кери Андервуд, Кели Кларксон итн.


Извор: Upworthy
Фото: Facebook (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност