X
 26.11.2021 Култура

Нови божиќни филмови на „Нетфликс“ во декември

Градовите низ светот веќе ги украсуваат улиците во очекување на новогодишните и божиќните празници.

Овој месец на „Нетфликс“ излегоа повеќе нови божиќни филмови, но најголемиот месец за овие филмови секако е декември. Еве кои божиќни филмови ќе бидат премиерно прикажани на „Нетфликс“ во декември.

„Single All the Way“ - 2 декември„Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas“ - 3 декември


„David and the Elves“ - 6 декември


„StarBeam: Beaming in the New Year“ - 14 декември


„A California Christmas: City Lights“ - 16 декември


„A Naija Christmas“ - 16 декемвриИзвор: Mental Floss
Фото: Freepik
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура