X
 27.01.2023 Забава

Вака некој се обидел да закрпи дупната гума на автомобил

Можеби мислите дека сте виделе сè, но доколку го посетите каналот „Џаст ролд ин“ на „Јутјуб“, ќе се уверите во спротивното. Во ново видео објавено на каналот има компилација од неверојатни и помалку смешни грешки кои возачите ги направиле со своите автомобили.

Може да се види автомобил на кој не му било сменето маслото 45.000 километри, како и повеќе поправки од типот „направи сам“.

Највпечатливиот пример е од клиент кој стигнал до сервисот со дупната гума која се обидел сам да ја закрпи. За тој зафат, тој се послужил со леплива лента и шрафови. Не чуди тоа што поправката не била успешна.


Извор: Autonet
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава