X
 27.04.2020 Образование

Учиме со Биби и Боби: Текстуални задачи за вторачиња

Направете си еден краток, но ефикасен тренинг по математика со задачите второодделенци на Мартин Поповски, едукатор во „Бибиверзум“.

Преземете ги на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование