X
 27.11.2023 Култура

Нова серија на „Нетфликс“ е меѓу најгледаните три недели по ред

Серијата „Сета светлина што не можеме да ја видиме“ (англ. All the Light We Cannot See) веќе трета недела по ред е една од најгледаните на „Нетфликс“, а судејќи по коментарите на социјалните мрежи, гледачите се воодушевени.

Серијата има оцена од 7,6 на ИМДб и рејтинг од 71 отсто на „Ротен томејтос“.

Приказната е за слепа тинејџерка од Франција и германски војник, чии патишта се спојуваат во окупираната Франција за време на Втората светска војна.

Серијата е снимена според истоимениот роман на Ентони Дор, кој е добитник на Пулицерова награда. Главните улоги ги толкуваат Марк Рафало и Хју Лори.


Извор: Klix
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура