X
 28.08.2023 Култура

„Рептил“ - нов трилер на „Нетфликс“ кој ветува

Излезе трејлер за „Рептил“, нов трилер кој наскоро треба да се прикажува на „Нетфликс“.

Приказната следи поранешен детектив кој има задача да најде брутален убиец, но одговорите за случајот нема да дојдат лесно бидејќи детективот открива цела мрежа од осомничени.

Во филмот играат Бенисио дел Торо, Џастин Тимберлејк, Ерик Богосиан, Алиша Силверстон и други. Филмот ќе пристигне на „Нетфликс“ на 6 октомври.


Извор: Mashable
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура