X
 30.04.2020 Образование

Учиме со Биби и Боби: Изброј, собери, одземи, запиши

Математиката е лесна и се учи како песна, вели Златица Апостолов, едукатор во „Бибиверзум“. Таа за првачињата подготви интересни математички вежби.

Преземете ги на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование